Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предоставлении налоговых льгот [относительно освобождения от уплаты налога на добавленную стоимость и ввозной таможенной пошлины импортных строительных материалов, ввозимых для строительства Донецкого центра международной торговли и бизнеса]

Государственная налоговая администрация
Письмо от 10.05.1999 № 3668/5/16-1218

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.05.99 р. N 3668/5/16-1218

Про надання податкових пільг

Державна податкова адміністрація України щодо звільнення від сплати податку на додану вартість та ввізного мита імпортних будівельних матеріалів, які ввозяться для будівництва Донецького центру міжнародної торгівлі та бізнесу,  повідомляє.

Законом України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" було встановлено, що до 1 січня 1999 року ввезення на митну територію України товарів критичного імпорту, перелік яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.98 р. N 1145 "Про перелік товарів критичного імпорту" (із внесеними до неї змінами та доповненнями), для вітчизняного виробництва здійснювалося без сплати податку на додану вартість. Таким чином, термін дії даної пільги було обмежено, а тому починаючи з 1 січня 1999 року під час розмитнення товарів, в тому числі тих, які відносилися до товарів критичного імпорту, податок на додану вартість сплачується у загальновстановленому порядку, за винятком товарів, походженням з митної території Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Поряд з цим підприємства-імпортери можуть не сплачувати податок на додану вартість під час розмитнення імпортних товарів, а надати податковий вексель і отримати відстрочку у його сплаті в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.97 р. N 1104 "Про затвердження порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України". При цьому погашення такого векселя може здійснюватися не тільки шляхом перерахування коштів в оплату векселя, а й зарахуванням наявних сум переплати в рахунок оплати цього векселя. Таким чином, промислова група при імпортуванні будівельних матеріалів може скористатися такою вексельною формою розрахунків.

Оскільки товари, що імпортуються в Україну, оподатковуються за ставкою 20 відсотків, і цей податок є нейтральним для споживання як імпортних, так і вітчизняних товарів, то підприємства-імпортери мають право отримувати податковий кредит на вхідні ресурси.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос