Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Выпуска 80 "Социальные услуги" Справочника квалификационных характеристик профессий работников

Министерство социальной политики Украины
Перечень, Приказ от 29.03.2017 № 518

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

від 29 березня 2017 року N 518

Про затвердження Випуску 80 "Соціальні послуги" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників

Відповідно до підпункту 18 пункту 4 та пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року N 423 (зі змінами), та з метою визначення змісту професійної діяльності та кваліфікаційних вимог до посад працівників, зайнятих у соціальній сфері, наказую:

1. Затвердити Випуск 80 "Соціальні послуги" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, що додається.

2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства праці та соціальної політики і Міністерства соціальної політики України згідно з переліком, що додається.

3. Департаменту заробітної плати та умов праці (О. Товстенко) забезпечити розміщення цього наказу на офіційному сайті Мінсоцполітики.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра О. Крентовську.

 

Міністр

А. Рева

 

ДОВІДНИК
кваліфікаційних характеристик професій працівників
ВИПУСК 80 Соціальні послуги

ВСТУП

Випуск 80 "Соціальні послуги" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі - Випуск 80 "Соціальні послуги") доопрацьовано відповідно до положень Закону України "Про соціальні послуги" від 19.06.2003 N 966-IV, Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" від 06.10.2005 N 2961-IV, Закону України "Про освіту" від 23.05.91 N 1060-XII, Закону України "Про вищу освіту" від 01.07.2014 N 1556-VII, Методичних рекомендацій щодо формування кваліфікаційних характеристик професій працівників (затверджено спільним наказом Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 16.12.2011 N 547/1438) з урахуванням змін і доповнень до змісту робіт з надання соціальних послуг, які виникли під впливом впровадження досягнень науки, техніки, технології, організації виробництва та праці.

Випуск 80 "Соціальні послуги" має на меті забезпечити раціональний розподіл праці, створити дієвий механізм розмежування функцій, повноважень і відповідальності, чітку регламентацію трудової діяльності працівників у сучасних суспільно-економічних умовах.

З Випуску 80 "Соціальні послуги" було виключено кваліфікаційні характеристики посад працівників: Директор територіального центру зайнятості, Директор інтернату (будинку-інтернату, пансіонату і т. ін.), Директор центру ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Директор центру соціально-психологічної реабілітації дітей, Завідувач психолого-медико-педагогічної консультації, Консультант психолого-медико-педагогічної консультації, Фахівець із забезпечення стаціонарних установ соціального обслуговування, Фахівець із спеціалізованого обслуговування тощо.

До Випуску 80 "Соціальні послуги" внесено нові кваліфікаційні характеристики посад працівників, які прямо чи опосередковано зайняті в установах і спеціалізованих закладах соціального захисту населення: Директор центру підвищення кваліфікації працівників, Директор закладу (установи) надання соціальних послуг, Директор реабілітаційної установи (центру) для осіб з інвалідністю, Головний експерт з регулювання соціально-трудових відносин, Головний профконсультант, Завідувач пункту логопедичного, Начальник навчально-тренувального центру, Аналітик у сфері професійної зайнятості, Інженер з профадаптації, Соціальний патолог, Страховий експерт з охорони праці, Фахівець з аналізу ринку праці, Фахівець з питань зайнятості (хедхантер), Методист з професійної реабілітації, Фахівець з вирішення конфліктів (побутова сфера), Модельєр ортопедичного взуття тощо.

Під час розроблення Випуску 80 "Соціальні послуги" використовувалися окремі матеріали, які містяться у Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" ДКХП, затвердженого наказом Мінпраці України від 29.12.2004 N 336. При розробленні проекту Випуску 80 "Соціальні послуги" враховувалися зауваження та пропозиції установ і закладів системи соціального захисту населення, у т. ч.: територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг); центрів професійної реабілітації осіб з інвалідністю; центрів реабілітації дітей з інвалідністю; центрів соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі; закладів для бездомних громадян, інтернатних установ для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю; центрів соціально-психологічної допомоги; соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; соціальних центрів матері та дитини; центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з інвалідністю; центрів для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді; центрів ресоціалізації наркозалежної молоді, інших профільних соціальних установ, які здійснювали експертну оцінку даного проекту.

Порядок застосування кваліфікаційних характеристик, внесення змін і доповнень до них визначено "Загальними положеннями" Випуску 80 "Соціальні послуги".

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Випуск 80 "Соціальні послуги" містить кваліфікаційні характеристики керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців і робітників установ та закладів сфери соціальних послуг, які виконують функції, пов'язані з:

- організацією та керівництвом діяльністю із надання соціальних послуг щодо захисту осіб, окремих соціальних груп, які перебувають у складних життєвих обставинах; сприянням зайнятості населення; підвищенням кваліфікації працівників; соціальною реабілітацією дітей з інвалідністю; реабілітацією осіб з інвалідністю; наданням соціально-психологічної допомоги; соціально-психологічною реабілітацією дітей; наданням соціально-психологічної допомоги; організацією експертного обслуговування соціально-трудових відносин; організацією профконсультування; організацією роботи з надання соціальної допомоги вдома та іншими керівними функціями;

Опрос