Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Рекомендационные разъяснения относительно применения положений частей второй и пятой статьи 52 Закона Украины "О защите экономической конкуренции", частей первой и второй статьи 21 Закона Украины "О защите от недобросовестной конкуренции"

Антимонопольный комитет
Разъяснение от 15.09.2015 № 16-рр
Утратил силу

АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ

РЕКОМЕНДАЦІЙНІ РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 15.09.2015 р. N 16-рр

Рекомендаційні роз'яснення щодо застосування положень частин другої та п'ятої статті 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції", частин першої та другої статті 21 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції"

Рекомендаційні роз'яснення втратили чинність
(згідно з Рекомендаційними роз'ясненнями Антимонопольного комітету України
 від 16 лютого 2016 року N 6-рр)

Рекомендаційні роз'яснення втратили чинність
(згідно з Рекомендаційними роз'ясненнями Антимонопольного комітету України
 від 31 травня 2016 року N 26-рр)

1. Ці Рекомендаційні роз'яснення надано відповідно до частини шостої статті 4 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (далі - Закон) з метою однакового застосування положень частин другої та п'ятої статті 52 Закону та статті 21 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції" в частині підходів до визначення розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, в тому числі порушень законодавства про захист від недобросовісної конкуренції (далі - порушення).

Ці Рекомендаційні роз'яснення визначають підходи Антимонопольного комітету України, які рекомендується застосовувати його органам, при визначенні розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції з метою забезпечення правової визначеності та передбачуваності застосування положень зазначених Законів.

I. Загальні підходи

2. Органи Антимонопольного комітету України (далі - Комітет) своїми рішеннями накладають штрафи відповідно до статті 52 Закону та статті 21 Закону України "Про захист від недобросовісної конкуренції".

3. Під час розрахунку розміру штрафів за порушення Комітет керується засадами пропорційності, недискримінаційності та розумності:

- пропорційність передбачає співмірність розміру санкцій, які мають на меті не лише покарання за вчинене правопорушення, але й стримування від вчинення чи продовження таких порушень, з масштабом та характером порушення;

- недискримінаційність означає неприпустимість застосування до суб'єктів господарювання різних підходів в аналогічних випадках;

Опрос