Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О результатах анализа формирования, размещения и выполнения государственного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием

Счетная палата
Решение от 11.08.2015 № 1-5

РАХУНКОВА ПАЛАТА

РІШЕННЯ

від 11 серпня 2015 року N 1-5

Про результати аналізу формування, розміщення і виконання державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою

Відповідно до статті 98 Конституції України, статей 7, 25, 26, 35 і 36 Закону України "Про Рахункову палату" розглянуто Звіт про результати аналізу формування, розміщення і виконання державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою. За результатами розгляду Рахункова палата встановила:

1. Загальний стан формування, розміщення і виконання державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою незадовільний, оскільки є неконтрольованим, неефективним та збитковим для держави процесом.

Сфера державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою потребує кардинального реформування, впровадження нової системи фінансування вищих навчальних закладів державної форми власності, яка б відповідала найкращим європейським і світовим практикам. Розпочатий державою процес зменшення кількості державних вищих навчальних закладів шляхом їх укрупнення - позитивний крок такого реформування. Так, на сьогодні в Україні функціонує 197 вищих навчальних закладів III - IV рівня акредитації державної та комунальної форми власності (1 такий заклад на 229,7 тис. осіб), тоді як в Європі цей показник становив: в Італії - 65 ВНЗ державної форми власності (1 такий заклад на 945,9 тис. осіб); Іспанії - 47 ВНЗ державної форми власності (1 такий заклад на 1 млн. осіб); Франції - 78 ВНЗ державної форми власності (1 такий заклад на 848,7 тис. осіб); Чехії - 26 ВНЗ державної форми власності (1 такий заклад на 404,3 тис. осіб).

Опрос