Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно необходимости поддержки проекта Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно отмены усиления фискального и административного давления на доходы физических лиц"

Министерство социальной политики Украины
Письмо от 12.03.2015 № 264/13/84-15

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.03.2015 р. N 264/13/84-15

Міністерство соціальної політики розглянуло звернення Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця" щодо необхідності підтримки проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відміни посилення фіскального та адміністративного тиску на доходи фізичних осіб" і повідомляє.

Проектом Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відміни посилення фіскального та адміністративного тиску на доходи фізичних осіб" (реєстр. N 1877) пропонується, зокрема, скасувати фінансові санкції за порушення законодавства про оплату праці та у сфері трудових відносин. Зазначена пропозиція не може бути підтримана, оскільки існуючі на сьогодні розміри штрафів за порушення законодавства про працю відповідають Європейській практиці та є превентивним механізмом, який спонукає роботодавців до дотримання законодавства про працю, і жодним чином не впливають на ефективність ведення бізнесу при дотриманні законодавства.

Що стосується питання зменшення фіскального та адміністративного тиску на доходи фізичних осіб, то оскільки основним джерелом формування коштів фондів соціального страхування є страхові внески страхувальників та застрахованих осіб, прийняття законопроекту призведе до скорочення надходження коштів до цих фондів, спричинить дефіцит їх бюджетів, що в свою чергу, призведе до невиконання фондами статутних завдань, пов'язаних із виплатою матеріального забезпечення і наданням соціальних послуг застрахованим особам.

Водночас, на нашу думку, існує необхідність доопрацювання окремих положень законопроекту (змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" N 2464 (далі - Закон N 2464) у частині удосконалення порядку нарахування та сплати єдиного внеску в розмірі не менше ніж мінімальний страховий внесок (за умови відпрацювання повного календарного місяця). Також пропонуємо частину третю статті 19 Закону N 2464 доповнити словами "цим органом порядку".

Опрос