Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предоставлении пособия по уходу за ребенком

Министерство социальной политики Украины
Письмо от 23.10.2014 № 1601/5/75-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.10.2014 р. N 1601/5/75-14

Про надання допомоги по догляду за дитиною

Департаментом державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України розглянуто <...> звернення стосовно державної допомоги сім'ям з дітьми. Повідомляємо.

I, III. У зв'язку з необхідністю реалізації заходів щодо економного та раціонального використання державних коштів, недопущення витрат бюджету та забезпечення соціальної підтримки громадян, виходячи з фінансових можливостей держави Верховною Радою України 27 березня 2014 року ухвалено Закон України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким з 01 липня 2014 року об'єднано допомогу при народженні дитини та з догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в один вид допомоги та встановлено фіксований розмір допомоги при народженні дитини.

Одночасно повідомляємо, що постановою Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми" від 25.06.2014 р. N 208 передбачено продовження виплати допомоги особам, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини. Зокрема, для осіб, у яких закінчився строк виплати допомоги при народженні першої дитини, яка виплачується 24 місяці, на наступні 12 місяців призначається допомога до досягнення дитиною трирічного віку в розмірі 130 гривень. Це дозволить зберегти право на зарахування часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу.

За осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відповідно до закону отримують допомогу до досягнення нею трирічного віку та/або допомогу при народженні дитини відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 р. N 335 "Про внесення змін до Порядку нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за деякі категорії застрахованих осіб", передбачена сплата єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Опрос