Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно отмены определения зоны усиленного радиоэкологического контроля

Фонд социального страхования по временной утрате трудоспособности
Письмо от 28.01.2015 № 2.4-15-171

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 28.01.2015 р. N 2.4-15-171

У зв'язку із прийняттям Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року N 76, шляхом внесення змін до Законів України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" та "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" скасовано визначення, як такої, зони посиленого радіоекологічного контролю.

Відповідно до Закону України "Про статус і соціальній захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28 лютого 1991 року N 796 право на отримання пільг та компенсацій потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4 мали лише за умови постійного проживання, роботи чи навчання на територіях зони посиленого радіоекологічного контролю.

Оскільки зона посиленого радіоекологічного контролю в Україні з 1 січня 2015 року не існує, то факт проживання, роботи, навчання на такій території відсутній. Відповідно категорія осіб, для яких отримання пільги пов'язано із фактом проживання, роботи чи навчання на території зони посиленого радіоекологічного контролю, право на таку пільгу довести не може.

Таким чином, жінки, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 4, втратили право на отримання відпустки по вагітності та пологах тривалістю 180 календарних днів.

Відповідно до статті 25 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23 вересня 1999 N 1105 Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) забезпечує надання застрахованим особам допомоги по вагітності та пологах за весь період відпустки у зв'язку із вагітністю та пологами. Зокрема, жінкам, віднесеним до 1 - 4 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки.

Опрос