Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно некоторых вопросов, связанных с государственной регистрацией прекращения ипотеки и запрещения отчуждения недвижимого имущества, находящегося на временно оккупированной территории и территории проведения антитеррористической операции

Государственная регистрационная служба Украины
Письмо от 14.01.2015 № 3150/8-14-06

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.01.2015 р. N 3150/8-14-06

Щодо деяких питань, пов'язаних з державною реєстрацією припинення іпотеки та заборони відчуження нерухомого майна, що знаходиться на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції

До Державної реєстраційної служби надходять звернення фізичних та юридичних осіб щодо порядку проведення державної реєстрації припинення іпотеки нерухомого майна, що знаходиться на тимчасово окупованій території та території проведення антитерористичної операції, одночасно з державною реєстрацією припинення заборони відчуження цього майна, яка була накладена у зв'язку з виникненням відносин іпотеки. З приводу зазначеного повідомляємо наступне.

Пунктами 71 та 78 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року N 868, передбачено, що державна реєстрація припинення обтяження нерухомого майна іпотекою проводиться нотаріусом одночасно із зняттям ним заборони, накладеної під час посвідчення договору іпотеки.

Державна реєстрація припинення обтяжень речових прав на нерухоме майно у результаті зняття нотаріусом заборони проводиться нотаріусом, яким знято заборону.

В даний час у зв'язку з проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей та тимчасовою окупацією території Автономної Республіки Крим склалася ситуація, коли окремі нотаріуси, що посвідчували договори іпотеки, не мають об'єктивної можливості проведення державної реєстрації припинення обтяження нерухомого майна іпотекою та, відповідно, припинення заборони відчуження цього майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос