Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно путей реализации прав верующих граждан исполнять свой долг перед государством во время мобилизации

Минобороны
Письмо от 17.04.2014 № 300/1/с/1186

МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.04.2014 р. N 300/1/с/1186

Щодо шляхів реалізації прав віруючих громадян виконувати свій обов'язок перед державою під час мобілізації

За дорученням виконуючого обов'язки Міністра оборони України Генеральним штабом Збройних Сил України розглянуто звернення Міністерства культури України щодо надання інформації про надання роз'яснень шляхів реалізації прав віруючих громадян виконувати свій обов'язок перед державою під час мобілізації.

За результатами розгляду цього звернення повідомляємо, що порядок проходження зборів військовозобов'язаними та перелік тих, хто звільняється від них, визначений Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу". Відповідно до цього Закону звільнення від проходження зборів військовозобов'язаним, які належать до діючих згідно із законодавством України релігійних конфесій, віровчення яких не допускає користування зброєю або виконання військового обов'язку, суперечить їх релігійним переконанням (далі - віруючі громадяни), не передбачено.

Порядок призову військовозобов'язаних - громадян України на військову службу під час мобілізації, зокрема перелік тих, хто звільняється від нього, чітко регламентований Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації віруючим громадянам, які перебувають на військовому обліку військовозобов'язаних, цим Законом не передбачено.

Опрос