Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно проведения психофизиологической экспертизы

Государственная служба горного надзора и промышленной безопасности Украины
Письмо от 19.06.2014

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Щодо проведення психофізіологічної експертизи

У зв'язку з листом [...] щодо надання роз'яснення щодо обов'язковості проведення психофізіологічної експертизи Управління нормативно-правового та юридичного забезпечення в межах повноважень зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 5 Закону України "Про охорону праці" в контексті права на охорону праці під час укладання трудового договору визначає, що працівнику не може пропонуватися робота, яка за медичним висновком протипоказана йому за станом здоров'я. До виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, допускаються особи за наявності висновку психофізіологічної експертизи.

Відповідний зв'язок психофізіологічної експертизи з медичним оглядом прослідковується у Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України 21.05.2007 N 246, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 липня 2007 р. за N 846/14113, відповідно до якого працівники, зайняті на роботах, що потребують професійного добору, повинні надати Комісії, яка проводить медичний огляд, висновок психофізіологічної експертизи.

Опрос