Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О состоянии пожарной, техногенной безопасности и предупреждении чрезвычайных ситуаций на объектах жилищно-коммунального хозяйства

Государственный комитет по вопросам жилищно-коммунального хозяйства, Министерство Украины по вопросам чрезвычайных ситуаций и по делам защиты населения от последствий Чернобыльской катастрофы (1)
Решение от 15.04.2004 № 18/16

КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

РІШЕННЯ

від 15 квітня 2004 року N 18/16

Про стан пожежної, техногенної безпеки та попередження надзвичайних ситуацій на об'єктах житлово-комунального господарства

Проаналізувавши стан пожежної, техногенної безпеки та попередження надзвичайних ситуацій на об'єктах житлово-комунального господарства у регіонах, колегії Держжитлокомунгоспу України та МНС України відзначають, що Комітетом, структурними підрозділами з питань житлово-комунального господарства Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, органами місцевого самоврядування, підприємствами, організаціями і установами, що належать до сфери управління Держжитлокомунгоспу, Міністерством, його структурними і регіональними підрозділами проводиться робота з реалізації організаційних та практичних заходів щодо забезпечення виконання вимог Законів України "Про пожежну безпеку", "Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру", "Про Цивільну оборону", Указу Президента України від 04.02.2003 N 76 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11.11.2002 "Про стан техногенної та природної безпеки в Україні", інших нормативно-правових актів з цих питань.

Разом з тим проведений аналіз та перевірка на місцях вказують на ряд недоліків у роботі щодо забезпечення пожежної, техногенної безпеки та попередження надзвичайних ситуацій на об'єктах житлово-комунального господарства.

У 2003 році на об'єктах житлово-комунального господарства сталося 5720 пожеж, на яких загинуло 281 чоловік, вогнем знищено та пошкоджено 515 будівель та споруд. Збитки від пожеж склали близько 30 млн. гривень. Порівняно з 2002 роком кількість пожеж збільшилась на 14,7 %, загиблих на них - на 20,4 %. Найбільша кількість пожеж виникла у Донецькій, Харківській, Запорізькій, Рівненській та Львівській областях.

Триває самовільне перепланування загальних коридорів житлових будинків. Мешканці пристосовують горища під житло, збільшують житлову площу квартир за рахунок сходових кліток, встановлюють перегородки, внаслідок чого системи протипожежного захисту втрачають свої властивості, ускладнюється їх технічне обслуговування. Такі випадки виявлені в житлових будинках підвищеної поверховості у Харкові, Луганську, Львові, Дрогобичі, Червонограді, Києві та інших містах.

Комунальна теплова енергетика характеризується великим ступенем зношеності основних фондів, що може призвести до негативних техногенних наслідків.

Четверта частина водопровідних очисних споруд і кожна п'ята насосна станція водопровідно-каналізаційного господарства відпрацювали нормативний строк амортизації. Фактично замортизовано половину насосних агрегатів, з яких 40 % потребує заміни. Обсяги ремонтних робіт зменшились у 3,2 раза. Критична ситуація зі станом експлуатації каналізаційних колекторів склалася містах Києві, Чернігові, Рівному, Черкасах, Львові, Кіровограді, Дніпропетровську, Керчі, Ялті, Севастополі, містах Луганської області та інших.

Таке положення спричиняє зростання кількості аварій, які складають у середньому два випадки на водопровідних і три на каналізаційних мережах за рік, що значно перевищує аналогічні показники в європейських країнах і призводить до забруднення навколишнього середовища, а також вторинного забруднення питної води.

Нині із наявного парку рухомого складу міського електротранспорту майже 80 % відпрацювало нормативний термін експлуатації і підлягає списанню.

Опрос