Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно осуществления органами Госфининспекции проверок использования и сохранения земельных участков

Государственная финансовая инспекция Украины
Письмо от 30.04.2013 № 25-18/728

ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.04.2013 р. N 25-18/728

Щодо здійснення органами Держфінінспекції перевірок використання і збереження земельних ділянок

<...>

Компетенція Державної інспекції сільського господарства України (далі - Держсільгоспінспекція), в першу чергу, визначена Земельним кодексом України, законами України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", "Про державний контроль за використанням та охороною земель", "Про охорону земель", Положенням про Державну інспекцію сільського господарства України, затвердженим Указом Президента України від 13.04.2011 р. N 459.

На сьогодні питання організації та здійснення перевірок органами Держсільгоспінспекції визначено Порядком планування та здійснення контрольних заходів з питань перевірки стану дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства, затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.02.2013 р. N 132, відповідно до пункту 1.5 якого його дія поширюється на суб'єктів господарювання, господарська діяльність яких пов'язана з використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності, в частині дотримання ними вимог земельного законодавства, встановленого законодавством порядку використання та охорони земель.

При цьому перелік питань, які працівники органів Держсільгоспінспекції мають право досліджувати при проведенні контрольного заходу, затверджено наказом Міністерства аграрної політики і продовольства України від 12.07.2012 р. N 424 "Про затвердження Переліку питань та уніфікованої форми акта перевірки для здійснення Державною інспекцією сільського господарства України та її територіальними органами планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства". Пунктом 2 зазначеного Переліку визначено, що він є вичерпним, а здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства з інших питань, які не включені до нього, забороняється.

Опрос