Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Генеральное соглашение между Кабинетом Министров Украины, всеукраинскими объединениями организаций работодателей и предпринимателей и всеукраинскими профсоюзами и профобъединениями на 2004 - 2005 годы

КМ Украины, Федерация профсоюзов Украины, Украинский союз промышленников и предпринимателей
Соглашение от 19.04.2004

ГЕНЕРАЛЬНА УГОДА
між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями на 2004 - 2005 роки

19 квітня 2004 року

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Генеральну угоду (далі - Угода) укладено відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців і підприємців (далі - Сторона власників, додаток 1), з однієї сторони, та всеукраїнськими профспілками і профоб'єднаннями (далі - Сторона профспілок, додаток 2), з другої сторони (далі - Сторони).

Угода спрямована на удосконалення колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин, розвиток соціального партнерства, реалізацію конституційних прав і гарантій працівників та роботодавців.

Прийняті за цією Угодою зобов'язання та домовленості є обов'язковими для виконання Сторонами.

Положення Угоди діють безпосередньо, поширюються на підприємства, організації та установи всіх форм власності, є обов'язковими як мінімальні гарантії для застосування при укладенні галузевих і регіональних угод, колективних договорів.

Угода набирає чинності з дня підписання і діє до укладення нової або перегляду цієї Угоди.

РОЗДІЛ I
СПРИЯННЯ РОЗВИТКУ ВІТЧИЗНЯНОГО ВИРОБНИЦТВА, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ

1. У сфері виробництва

Сторона власників зобов'язується:

1.1.1. Розробити та внести до Верховної Ради України у II кварталі 2004 р. проекти законів:

про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" щодо зниження з 1 січня 2005 р. базової ставки податку на додану вартість до 17 відсотків;

про внесення змін до деяких законів України щодо подвійної сплати внесків суб'єктами малого підприємництва, які працюють за спрощеною системою оподаткування до пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування (за погодженням із Стороною профспілок та всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців).

1.1.2. Протягом II кварталу 2004 року розробити та затвердити графік погашення заборгованості за виконані державні замовлення, яка склалася станом на 1 січня 2004 року.

1.1.3. Утримуватися від пропозицій щодо внесення змін Законом України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" до законів з питань оподаткування.

1.1.4. Розробити та подати на схвалення у 2004 р. Стратегію економічного і соціального розвитку України до 2015 року, передбачивши в ній заходи щодо структурної перебудови економіки.

1.1.5. Запровадити у першому півріччі 2004 р. механізм контролю за здійсненням структурної перебудови галузей, реструктуризації стратегічно важливих для економіки і безпеки держави підприємств та містоутворюючих підприємств з метою задоволення потреб вивільнюваних працівників щодо зайнятості та соціального захисту.

1.1.6. У I півріччі 2004 року розробити і тимчасово запровадити механізм обмеження на придбання за рахунок бюджетних коштів товарів іноземного виробництва, конкурентоспроможні аналоги яких виробляються національними товаровиробниками.

Опрос