Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно получения разрешения ОСМД на выполнение работ повышенной опасности

Государственная служба горного надзора и промышленной безопасности Украины
Разъяснение от 31.01.2013 № 1016/0/4.2-6/6/13

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 31.01.2013 р. N 1016/0/4.2-6/6/13

На виконання протокольного рішення від 14 грудня 2011 року N 92 засідання Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблемних питань, пов'язаних з утворенням та функціонуванням об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі - ОСББ), зокрема в частині необхідності отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, в тому числі на експлуатацію ліфтів, що встановлені в будинках ОСББ, Держгірпромнагляд України повідомляє таке.

Відповідно до ч. 3 ст. 21 Закону України "Про охорону праці" роботодавець повинен отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Стаття 1 Закону України "Про охорону праці" визначає, що роботодавець - це власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, незалежно від форм власності, виду діяльності, господарювання, і фізична особа, яка використовує найману працю.

Згідно із ст. 2 Закону України "Про охорону праці" дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, та на всіх працюючих.

Спеціальним законодавчим актом, що регулює правові та організаційні засади функціонування ОСББ, є Закон України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі - Закон).

Опрос