Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно актуальных вопросов, связанных с государственной регистрацией юридических лиц и физических лиц - предпринимателей

Государственная регистрационная служба Украины
Разъяснение от 15.01.2013

ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЙНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 15.01.2013 р.

Укрдержреєстр як орган виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, у зв'язку з численними зверненнями від суб'єктів господарювання та державних реєстраторів з актуальних питань, пов'язаних із державною реєстрацією юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, надає роз'яснення.

Щодо діяльності адвокатського об'єднання

Відповідно до частини першої статті 15 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" адвокатське об'єднання є юридичною особою, створеною шляхом об'єднання двох або більше адвокатів (учасників), і діє на підставі статуту.

Згідно із частиною першою статті 8 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини.

Вимоги до змісту установчих документів юридичної особи визначені статтею 88 ЦКУ, а також частиною четвертою статті 57 Господарського кодексу України.

Щодо порядку підписання установчих документів юридичної особи та змін до них

Відповідно до статті 87 ЦКУ для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Згідно із частиною п'ятою статті 8 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон про реєстрацію) установчі документи юридичної особи, а також зміни до них викладаються письмово, прошиваються, пронумеровуються та підписуються засновниками (учасниками) або уповноваженими особами, якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.

Відповідно до статті 238 ЦКУ представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє. Статтею 244 ЦКУ визначено представництво за довіреністю. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Представництво за довіреністю може ґрунтуватися на акті органу юридичної особи.

Опрос