Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно начисления ЕСВ на сумму зарплаты, начисленной согласно решению суда

Пенсионный фонд
Письмо от 12.06.2012 № 13484/03-30

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.06.2012 р. N 13484/03-30

Щодо нарахування ЄСВ на суму зарплати, нарахованої згідно з рішенням суду

Пенсійний фонд України розглянув звернення щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми середньої заробітної плати, нарахованої згідно з рішенням суду за вимушений прогул померлого працівника, і повідомляє.

Частиною другою статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) передбачено, що для осіб, яким згідно з рішенням суду нараховано середню заробітну плату за вимушений прогул, єдиний внесок нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу) на кількість місяців, за які вона нарахована.

Закон набрав чинності з 01.01.2011 р. Відповідно до статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, якщо суми заробітної плати згідно з рішенням суду нараховані померлому працівнику за період до 1 січня 2011 року, то єдиний внесок у такому випадку не нараховується, оскільки на день нарахування зазначених сум особа не перебуває у трудових відносинах з установою.

Опрос