Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О позиции и действиях ФПУ по вопросам ценовой политики

Федерация профсоюзов Украины
Постановление от 29.08.2011 № П-4-8

ПРЕЗИДІЯ ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 29 серпня 2011 року N П-4-8

Про позицію та дії ФПУ з питань цінової політики

З початку 2011 року ситуація з цінами на споживчому ринку України залишалася гострою, рівень зростання цін і тарифів перевищив показники відповідного періоду минулого року. За підсумками I півріччя 2011 року індекс споживчих цін у цілому по Україні склав 105,9 %, що перевищує показник I півріччя 2010 року - 103,3 %. Лише у липні ц. р. органами державної статистики зафіксовано незначне зниження рівня цін і тарифів (індекс споживчих цін у липні склав 98,7 %), яке має сезонний характер.

Слід відзначити, що показник споживчої інфляції в Україні значно перевищує аналогічний показник в країнах Європейського Союзу, де за січень - травень 2011 року індекс споживчих цін збільшився на 1,9 %.

Це свідчить про те, що Уряду України не вдається за допомогою адміністративних та макроекономічних заходів приборкати інфляцію та стабілізувати ситуацію з цінами.

Враховуючи високі темпи зростання цін виробників (індекс цін виробників промислової продукції в I півріччі 2011 року майже утричі перевищив споживчу інфляцію та склав 115,6 %), а також можливе підвищення під впливом МВФ тарифів на газ, електроенергію та комунальні послуги, можна прогнозувати подальше значне зростання споживчих цін і тарифів для населення.

У цих умовах на державному рівні прийнято низку рішень, які послаблюють державний нагляд за цінами та процесом ціноутворення.

На виконання Указу Президента України від 9 грудня 2010 року N 1085 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" згідно з рішенням Кабінету Міністрів України ліквідовано Державну інспекцію з контролю за цінами, а іншого контролюючого органу в сфері цін і ціноутворення ще не створено. Відсутність єдиного державного органу з питань додержання державної дисципліни цін неминуче призведе до дестабілізації ситуації з цінами на споживчому ринку, зростання рівня інфляції, а також до безвідповідальності за це на загальнодержавному рівні.

До цього часу Урядом не налагоджено роботу Міжвідомчої комісії з питань забезпечення цінової стабільності на основні соціально значущі товари і послуги, утвореної згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2011 року N 421.

Опрос