Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке регистрации актов гражданского состояния в Украине

Минюст УССР
Приказ от 29.12.1984 № 22/5
Утратил силу

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства юстиції Української РСР
від 29 грудня 1984 р. N 22/5 

Про порядок реєстрації актів громадянського стану в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказом Міністерства юстиції України
від 19 квітня 1994 р. N 15/5

Інструкція втратила чинність
 (згідно з наказом Міністерства юстиції України
 від 18 жовтня 2000 року N 52/5)

I. Загальні положення

1. Відповідно до статті 158 Кодексу про шлюб та сім'ю України народження, смерть, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміна імені, по батькові і прізвища підлягають реєстрації в органах реєстрації актів громадянського стану.

Про зроблений запис акта громадянського стану видається відповідне свідоцтво.

2. Згідно зі статтею 159 Кодексу про шлюб та сім'ю України акти громадянського стану реєструються в районних центрах, районах у містах Києві та Севастополі відділами реєстрації актів громадянського стану місцевих державних адміністрацій, у містах і в районах міст обласного підпорядкування - відділами реєстрації актів громадянського стану виконавчих комітетів відповідних Рад народних депутатів, а в сільській місцевості і селищах - виконавчими комітетами сільських і селищних Рад народних депутатів.

3. Районні, районні у містах Києві та Севастополі відділи реєстрації актів громадянського стану районних державних адміністрацій, міські, районні у містах обласного підпорядкування відділи реєстрації актів громадянського стану виконавчих комітетів відповідних Рад народних депутатів відповідно до статті 160 Кодексу про шлюб та сім'ю України провадять реєстрацію народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміни прізвища, імені та по батькові, змінюють, доповнюють, виправляють й анулюють записи актів громадянського стану, поновлюють втрачені записи, видають повторні свідоцтва, а також у встановленому порядку зберігають актові книги.

Виконкоми селищних і сільських Рад народних депутатів провадять реєстрацію народження, смерті, одруження і встановлення батьківства.

4. При реєстрації актів громадянського стану пред'являються документи, які підтверджують факти, що підлягають реєстрації в органах реєстрації актів громадянського стану, а також документи, які посвідчують особу заявника: паспорт, посвідчення особи або військова книжка військовослужбовця.

Опрос