Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об итогах деятельности водохозяйственно-мелиоративного комплекса за I квартал 2010 года и мерах по обеспечению стабильного функционирования отрасли во II квартале 2010 года

Государственный комитет Украины по водному хозяйству (2)
Приказ от 30.04.2010 № 76

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВУ

НАКАЗ

від 30 квітня 2010 року N 76

Про підсумки діяльності водогосподарсько-меліоративного комплексу за I квартал 2010 року і заходи щодо забезпечення сталого функціонування галузі у II кварталі 2010 року

Колегія Комітету, розглянувши підсумки роботи галузі у січні - березні 2010 року, відзначила, що Держводгосп, виходячи з положень програми Президента України "Україна для людей" та Угоди про створення Коаліції депутатських фракцій "Стабільність і реформи" у Верховній Раді України шостого скликання, спрямовував роботу водогосподарсько-меліоративного комплексу на забезпечення потреб населення і галузей економіки України у водних ресурсах та їх раціональне використання, працездатності меліоративних систем, безпечного пропуску повені та паводків, збереження і ремонт основних фондів, а також вирішення проблемних питань соціально-економічного розвитку за пріоритетами діяльності Держводгоспу на 2010 рік.

З метою забезпечення пропуску льодоходу, весняного водопілля та паводків Комітетом здійснено необхідні заходи щодо його безпечного пропуску, узгоджено спільні схеми взаємодії аналітично-диспетчерських центрів водогосподарських організацій та органів МНС з територіальними підрозділами центральних та місцевих органів виконавчої влади і місцевого самоврядування. Особливу увагу було приділено технічному стану захисних дамб, стану водопропускних отворів під мостами та переходами, придбанню аварійного запасу будматеріалів.

Весняна повінь у різних басейнах річок України була нерівномірною. Так, у басейнах річок Закарпаття та Дністра вона була меншою за норму, у басейнах Сіверського Дінця та Південного Бугу - близькою норми, на річках басейну Дніпра - вищою за норму.

У весняний період зусилля водогосподарських організацій спрямовувалися на безаварійний пропуск високих повеневих вод, передповеневе спрацювання водосховищ та ставків з подальшим заповненням до проектних позначок. Враховуючи значні снігозапаси та прогноз більшого за норму обсягу весняної повені у басейні Дніпра (27 - 32 куб. км при нормі 26,5 куб. км разом з територією басейну в Білорусі та Росії) з метою підготовки каскаду дніпровських водосховищ до прийому повеневих вод і безаварійного їх пропуску вільна ємність каскаду була збільшена до 11,3 куб. км. Порушень правил експлуатації водосховищ Дніпровського каскаду не було.

Опрос