Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно упрощения разрешительной системы, уменьшения расходов и сокращения сроков подготовки соответствующих согласований при реализации проектов строительства

Государственный комитет Украины по строительству и архитектуре
Письмо от 24.01.2003 № 7/7-58

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ 

ЛИСТ

від 24.01.2003 р. N 7/7-58

Щодо спрощення дозвільної системи, зменшення витрат та скорочення термінів підготовки відповідних погоджень при реалізації проектів будівництва

З метою поліпшення інвестиційних умов в Україні в цілому та підприємницької діяльності зокрема Уряд доручив Держбуду здійснити заходи щодо спрощення дозвільної системи, зменшення витрат та скорочення термінів підготовки відповідних погоджень при реалізації проектів будівництва.

Однією з обов'язкових процедур, що передують затвердженню проектів будівництва, є проведення державної експертизи, для удосконалення якої відповідними рішеннями Кабінету Міністрів України встановлений порядок її здійснення тільки комплексно з покладанням обов'язків головної організації на служби Укрінвестекспертизи. Зазначені служби на ряду з іншими основними завданнями повинні у встановленому порядку укладати договори з замовниками та співвиконавцями, забезпечувати дотримання державної дисципліни здійснення експертиз по конкретних проектах.

Однак, окреслені питання не повністю вирішені на місцевому рівні. Аналіз стану справ в регіонах виявив порушення процедури здійснення державної експертизи, необґрунтоване збільшення термінів її проведення, завищення розміру плати за виконання експертизи, особливо по проектах, які реалізуються за рахунок недержавних коштів, що призводить до негативних наслідків.

Для впорядкування на регіональному рівні процедури здійснення комплексної державної експертизи, яка б відповідала в повній мірі положенням законодавчих документів, та з метою скорочення термінів і зменшення вартості проведення експертизи, а також врегулювання питання щодо розподілу коштів між виконавцями складових частин комплексної державної експертизи проектів будівництва, Держбуд України направляє Рекомендації щодо удосконалення порядку проведення комплексної державної експертизи проектів будівництва та взаємодії співвиконавців її складових частин. Зазначені Рекомендації необхідно врахувати при опрацюванні відповідного розпорядчого документу місцевих органів виконавчої влади, який перед затвердженням підлягає узгодженню з Держбудом України.

Додаток: Рекомендації щодо удосконалення порядку проведення комплексної державної експертизи проектів будівництва та взаємодії співвиконавців її складових частин - на 7 аркушах.

Опрос