Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Перспективы реформирования отрасли в 2010 году

Министерство по вопросам жилищно-коммунального хозяйства Украины
Решение от 16.04.2010 № 6

КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА З ПИТАНЬ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 16 квітня 2010 року N 6

Перспективи реформування галузі у 2010 році

Розглянувши питання "Перспективи реформування галузі у 2010 році", колегія Мінжитлокомунгоспу України відзначає, що протягом останніх років ситуація в житлово-комунальному господарстві продовжує ускладнюватися. Фінансово-економічний стан підприємств житлово-комунального господарства залишається кризовим. Низький рівень оплати населення за надані послуги разом з політикою заниження об'єктивної вартості послуг галузі призвела до того, що станом на 1 березня 2010 року дебіторська та кредиторська заборгованість галузі становила відповідно 13,4 млрд. та 13,5 млрд. гривень. Збитки підприємств за підсумками роботи у 2009 році склали 1,93 млрд. грн.

Низька продуктивність праці, недосконалість системи управління житлом та підприємствами житлово-комунального господарства, а також системи регулювання природних монополій призвела до неспроможності підприємств галузі ефективно працювати в ринкових умовах і надавати споживачам послуги належної якості.

Галузь характеризується критичним станом основних фондів підприємств житлово-комунального господарства. Так, наприклад, частка водопровідно-каналізаційних мереж, що перебувають в аварійному стані, складає 36,4 %, нераціональні витрати та втрати питної води досягли 40,4 %. У ветхому та аварійному стані перебувають 15,7 % теплових мереж, частка котлів з терміном експлуатації більше 20 років складає 23 %. Питомі витрати енергетичних ресурсів під час виробництва і надання житлово-комунальних послуг майже удвічі перевищують відповідні показники Європейського Союзу.

Протягом останніх років спостерігається зниження якості питної води в системах центрального водопостачання, що негативно відображається на здоров'ї громадян. У понад 260 населених пунктах питна вода за окремими фізико-хімічними показниками не відповідає вимогам чинного стандарту.

За чинними нормами щодо якості питної води (ГОСТ 2874-82) не контролюється досить великий спектр шкідливих речовин. Так у країнах ЄС питна вода контролюється по 66 параметрах, в США - по 79, в Україні лише по 28 параметрах стану питної води.

При цьому не існує дієвих механізмів відповідальності підприємств - надавачів послуг за низький рівень наданих послуг.

Опрос