Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно налогообложения услуг по перевозке транзитных грузов

Министерство транспорта и связи
Письмо от 31.07.2009 № 4396/04/14-09

МІНІСТЕРСТВО ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.07.2009 р. N 4396/04/14-09

Законом України від 04.06.2009 р. N 1451-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів, міжнародних відправлень, міжнародного лізингу та міжнародного ремонту товарів" внесені зміни до пп. 6.2.4 Закону України "Про податок на додану вартість" у частині оподаткування послуг з перевезення транзитних вантажів.

Зокрема, в пп. 6.2.4 було виключено абзац третій "Операції з поставки послуг платником податку, пов'язані з перевезенням (переміщенням) пасажирів і вантажів транзитом через територію України, оподатковуються у порядку, передбаченому пунктом 5.15 цього Закону", що призвело до неоднозначного трактування цього пункту у частині оподаткування операцій з поставки послуг пов'язаних з перевезенням пасажирів та вантажів транзитом через територію і порти України.

Відповідно до ст. 1 "Визначення термінів" Закону України "Про транзит вантажів" (далі - Закон про транзит) транзит вантажів - це перевезення транспортними засобами транзиту транзитних вантажів під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту пропуску через державний кордон України. При цьому учасники транзиту - вантажовласники та СПД (перевізники, порти, станції, експедитори, морські агенти, декларанти та інші), які у встановленому порядку надають (виконують) транзитні послуги (роботи).

У той же час ст. 4 "Маршрути та способи транзиту вантажів" Закону про транзит визначено, що транзит вантажів може здійснюватися у прямому або змішаному (комбінованому) сполученні.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос