Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предоставлении разъяснений по осуществлению финансирования расходов на профессиональное обучение и переквалификацию инвалидов в соответствии с постановлением Кабинета Министров Украины от 31.01.2007 г. N 70 (с изменениями)

Фонд социальной защиты инвалидов
Письмо от 22.12.2009 № 1/5-1233/06

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

ЛИСТ

від 22.12.2009 р. N 1/5-1233/06

Про надання роз'яснень щодо здійснення фінансування витрат на професійне навчання та перекваліфікацію інвалідів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 р. N 70 (із змінами)

Відповідно до статті 53 Конституції України кожна людина має право на освіту. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Професійна підготовка або перепідготовка інвалідів здійснюється з урахуванням медичних показань і протипоказань для подальшої трудової діяльності. Вибір форм і методів професійної підготовки проводиться згідно із висновками медико-соціальної експертизи.

Під час навчання, професійної підготовки або перепідготовки інвалідів, поряд із загальними, допускається застосування альтернативних форм навчання.

Відповідно до абз. 9, 10 ст. 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" суми адміністративно-господарських санкцій і пені, які надійшли до Держбюджету від підприємств за невиконання встановленого нормативу працевлаштування інвалідів, використовуються Фондом соціального захисту інвалідів у тому числі на:

Опрос