Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О должности "Главный бухгалтер"

Минтруда
Письмо от 13.01.2010 № 4/13/116-10

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 13.01.2010 р. N 4/13/116-10

Про посаду "Головний бухгалтер"

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто лист щодо посади "Головний бухгалтер" і в межах компетенції повідомляється.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство в особі власника або уповноваженого ним органу самостійно обирає форми його організації, а саме:

вводить до штату підприємства посаду бухгалтера або створює бухгалтерську службу (окремий відділ, департамент тощо) на чолі з головним бухгалтером;

користується послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, що здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;

укладає угоду про ведення бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;

власник або керівник підприємства самостійно веде бухгалтерський облік та складає звітність, якщо підприємство не зобов'язане оприлюднювати свою звітність.

Враховуючи вищезазначене, керівник підприємства може ввести до штату посаду бухгалтера або створити бухгалтерську службу на чолі з головним бухгалтером, зокрема, структурний підрозділ (відділ, сектор тощо).

Також повідомляємо, що кваліфікаційні характеристики на посади працівників бухгалтерського обліку містяться у Випуску 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності" (розділ 1 "Професії керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців, що є загальними для всіх видів економічної діяльності") Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 N 336.

Штатна чисельність працівників бухгалтерського обліку підприємств визначається на основі Міжгалузевих нормативів чисельності працівників бухгалтерського обліку, затверджених наказом Мінпраці від 26.09.2003 N 269.

 

Директор Департаменту 

О. Товстенко 

 

* * *

ТОВ "ЛІГА ЗАКОН"

ЛИСТ

від 17.12.2009 р. N 778

Компанія "ЛІГА ЗАКОН" просить надати роз'яснення з наступного питання:

Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 р. N 996-XIV для забезпечення ведення бухгалтерського обліку підприємство самостійно обирає форми його організації. Зокрема, цією нормою передбачається введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером.

Чи можлива наявність у штаті підприємства посади головного бухгалтера без створення (існування) бухгалтерської служби (та без наявності бухгалтерів)?

Заздалегідь дякуємо за надання роз'яснення.

 

Керівник центру аналізу та
підготовки матеріалів
бухгалтерської тематики 

 
 
Н. Близнюк
 

Опрос