Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно применения органами Фонда общеобязательного государственного социального страхования Украины на случай безработицы норм действующего законодательства

Государственный центр занятости
Письмо от 26.02.2009 № ДЦ-04-1417/0/6-09

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

ЛИСТ

від 26.02.2009 р. N ДЦ-04-1417/0/6-09

Державний центр зайнятості - виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття розглянула Ваше звернення від 09.12.2008 р. N 61-к-09/1 щодо застосування органами Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - органи Фонду) норм чинного законодавства та повідомляє наступне.

Органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).

Підзаконні акти не можуть вступити в протиріччя із законами України. У пункті 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 01.11.96 року N 9 "Про вживання Конституції при здійсненні правосуддя" зазначено, що якщо під час судового розгляду справи буде встановлено, що нормативно-правовий акт, що підлягає застосуванню, не відповідає закону, то суд зобов'язаний використовувати закон, який регулює відповідні правовідносини.

Колізія нормативно-правових актів - це розбіжність змісту двох або більше чинних нормативно-правових актів, виданих щодо одних і тих же правовідносин. У законодавстві у сфері зайнятості населення та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття нерідко зустрічаються випадки, коли норми одного нормативного акта протирічать іншому.

Опрос