Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предоставлении разъяснений относительно выдачи предписаний об устранении нарушений, обнаруженных во время проверок страхователей

Фонд социального страхования по временной утрате трудоспособности
Письмо от 09.11.2009 № 01-16-2311
Утратил силу

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 09.11.2009 р. N 01-16-2311

Про надання роз'яснень щодо видачі приписів про усунення порушень, виявлених під час перевірок страхувальників 

Лист втратив чинність
(згідно з листом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
 з тимчасової втрати працездатності
 від 7 грудня 2010 року N 01-16-2493)

Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Виконавча дирекція Фонду) опрацьовано звернення виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду (лист від 20.10.2009 N 05/1196) щодо застосування постанов Кабінету Міністрів України від 21 травня 2009 р. N 502 "Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року" (далі - Постанова КМУ N 502) та від 3 червня 2009 р. N 547 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності і визначається періодичність проведення планових заходів, пов'язаних з державним наглядом (контролем) у сфері загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням і похованням".

Проблемним є питання визначення порушення, що неможливо усунути, по якому необхідно приймати рішення про застосування до страхувальника фінансових та штрафних санкцій.

Статтею 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240 (далі - Закон N 2240) передбачено відповідальність страхувальника за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців, а також за порушення порядку використання страхових коштів.

У зв'язку із цим вважаємо, що порушеннями, які неможливо усунути, є: несвоєчасна сплата страхових внесків, порушення порядку використання страхових коштів (в частинах забезпечення дітей застрахованих осіб дитячими новорічними подарунками та застрахованих осіб путівками на санаторно-курортне лікування), прострочення терміну подання або неподання звітності.

Враховуючи вищенаведене, Виконавча дирекція Фонду рекомендує при виявленні вищезазначених порушень застосовувати фінансові та штрафні санкції у порядку, передбаченому ст. 30 Закону N 2240.

 

Директор

С. П. Санченко

Опрос