Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно применения некоторых законов Украины по вопросам налогообложения и законов Украины "О восстановлении платежеспособности должника или признании его банкротом" и "Об исполнительном производстве"

Комитет ВР Украины по вопросам финансов и банковской деятельности
Письмо от 26.09.2002 № 06-10/413

КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ І БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЛИСТ

від 26.09.2002 р. N 06-10/413

Щодо застосування деяких законів України з питань оподаткування та законів України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та "Про виконавче провадження"

У Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності розглянуто лист ТзОВ <...> від 20.09.2002 р. N 56-20/2 щодо застосування деяких законів України з питань оподаткування та законів України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та "Про виконавче провадження".

Відповідно до абзацу другого підпункту 12.1.5 пункту 12.1 статті 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", який регулює порядок визначення боргу безнадійним, з урахуванням пункту 1.2.5 статті 1 вищезазначеного Закону, валові доходи продавця не збільшуються на суму заборгованості покупця, визнаної за рішенням суду за умови, що продавець звертається протягом наступних тридцяти календарних днів до господарського суду із заявою про визнання такого покупця банкрутом.

У зазначеному випадку закон передбачає не формальне подання відповідної заяви, а саме порушення справи про банкрутство. Це співвідноситься з положеннями інших актів законодавства. При здійсненні перевірки податковим органом не враховані положення статті 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо стосовно нього вже порушено справу про банкрутство.

Опрос