Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об утверждении Положения о порядке проведения обучения и проверки знаний по вопросам охраны труда в системе МЧС Украины и состава комиссии по проверке знаний по вопросам охраны труда

Министерство Украины по вопросам чрезвычайных ситуаций и по делам защиты населения от последствий Чернобыльской катастрофы (2)
Положение, Приказ от 27.04.2009 № 282

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ 

НАКАЗ

від 27 квітня 2009 року N 282

Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в системі МНС України та складу комісії з перевірки знань з питань охорони праці

Відповідно до вимог статті 18 Закону України "Про охорону праці" та наказу Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 N 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2005 за N 231/10511, "Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою", з метою належної організації навчання і перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників системи МНС наказую:

1. Затвердити Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в системі МНС України, що додається.

2. Затвердити склад комісії з перевірки знань з питань охорони праці МНС України:

Болотських
Михайло Васильович 

заступник Міністра, голова комісії 

Погоріла
Наталія Василівна 

головний спеціаліст відділу охорони праці та безпеки життєдіяльності Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту, заступник голови комісії 

 

Члени комісії: 

Марченко
Григорій Борисович 

директор Департаменту управління рятувальними силами 

Самойленко
Тарас Володимирович 

начальник відділу організаційно-штатної роботи, служби дислокації та ведення штатів Департаменту кадрової політики 

Ткалич
Андрій Трохимович 

головний спеціаліст відділу охорони праці та безпеки життєдіяльності Департаменту охорони здоров'я та медико-біологічного захисту, секретар комісії. 

3. Начальникам головних управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, ректорам та начальникам вищих навчальних закладів МНС України, начальникам аварійно-рятувальних загонів, керівникам підприємств переглянути склад комісій з перевірки знань з питань охорони праці в підпорядкованих підрозділах та організувати роботу відповідно до вимог чинних нормативно-правових актів.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Болотських М. В.

 

Міністр 

В. Шандра 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в системі МНС України

1. Загальні положення

1.1. Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в системі МНС України (далі - Положення) розроблене відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 N 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 15.02.2005 за N 231/10511.

Положення встановлює порядок навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, курсантів, слухачів та студентів вищих навчальних закладів, керівників та працівників підприємств системи МНС (далі - працівники) при проходженні служби цивільного захисту, у процесі трудової діяльності, під час трудового і професійного навчання.

Положення спрямоване на реалізацію в МНС системи безперервного навчання з питань охорони праці працівників, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків і правил поведінки у разі виникнення аварій.

Контроль за дотриманням вимог цього Положення здійснюють служби охорони праці системи МНС.

1.2. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

Опрос