Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно уплаты страховых взносов в Фонд социального страхования по временной утрате трудоспособности с физического лица со стоимости угля и со стоимости путевки на лечение и отдых за счет предприятия и учете этих сумм при исчислении средней заработной платы

Фонд социального страхования по временной утрате трудоспособности
Письмо от 06.10.2008 № 1778/1427

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 06.10.2008 р. N 1778/1427

Щодо сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з фізичної особи з вартості вугілля та врахування цієї суми при обчислюванні середньої заробітної плати.

Порядок нарахування та сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) та їх розмір визначається Законами України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240, "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" від 11.01.2001 р. N 2213 (далі - Закон N 2213).

Відповідно до статті 1 Закону N 2213 страхові внески до Фонду нараховуються на фактичні витрати на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" від 24.03.95 р. N 108/95 (далі - Закон N 108/95), та підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Для працівників вугледобувних підприємств встановлена пільга щодо оподаткування. Вартість вугілля та вугільних брикетів, безоплатно наданих в обсягах та за переліком професій, що встановлюється Кабінетом Міністрів України, платнику податку з числа осіб, що перебувають у трудових відносинах з вугледобувним підприємством, не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу. Зазначені видатки підприємства відносять до додаткової заробітної плати. Виходячи з викладеного на ці видатки не нараховуються страхові внески і вони не враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос