Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об исчислении средней заработной платы (дохода) для расчета выплат по общеобязательному государственному социальному страхованию

Фонд социального страхования по временной утрате трудоспособности
Письмо от 06.06.2008 № 04-29-1238

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 06.06.2008 р. N 04-29-1238

Розглянувши Ваше звернення, повідомляємо, що відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240 (далі - Закон N 2240), допомога по тимчасовій непрацездатності та допомога по вагітності та пологах, надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, та за період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами відповідно.

Згідно із ч. 2 ст. 53 Закону 2240 порядок обчислення середньої заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно із п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку страхових виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266 (далі - Порядок), розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) для розрахунку страхових виплат та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності для застрахованої особи є останні 6 календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок, впродовж якого особа працювала та сплачувала страхові внески або за неї сплачувались страхові внески.

Опрос