Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно заключения договоров аренды земельной доли (пая) и аренды земельного участка

Госкомзем
Письмо от 13.03.2001 № 14-17-2-Н1063/2960

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ПО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСАХ

ЛИСТ

від 13.03.2001 р. N 14-17-2-Н1063/2960

Указом Президента України від 3 грудня 1999 року N 1529/99 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" запроваджено обов'язкове укладання підприємствами, установами, організаціями, які використовують землю для сільськогосподарських потреб, договорів оренди земельної частки (паю), майнового паю з власниками цих часток (паїв) з виплатою орендної плати у натуральній або грошовій формах.

Згідно з інформацією, наведеною у вашому листі, громадянам (маючи сертифікат на право на земельну частку (пай) як правовстановлюючий документ), які уклали договори оренди земельної частки (паю), здійснена заміна сертифікатів на право на земельну частку (пай) на державні акти на право приватної власності на землю.

При розгляді вказаного питання слід виходити з того, що оренда земельної частки (паю) та оренда земельної ділянки за предметом є суттєво різні якісні відносини. У випадку оренди земельної частки (паю) встановлюються орендні відносини щодо права на земельну частку (пай), не визначену в натурі земельну ділянку, посвідчену сертифікатом.

Опрос