Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно налогообложения операций по поставке для заправки или снабжения воздушных судов, выполняющих международные рейсы для перевозки пассажиров или грузов за плату

Комитет ВР Украины по вопросам финансов и банковской деятельности
Письмо от 22.07.1997 № 06-10/576

КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ І БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ЛИСТ

від 22.07.97 р. N 06-10/576

У Комітеті ВРУ з питань фінансів і банківської діяльності розглянуто звернення щодо роз'яснення застосування окремих норм Закону України від 03.04.97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" в умовах авіаційних перевезень та постачання літаків. Зокрема, йдеться про реалізацію на практиці пп. 6.2.1 Закону, в якому визначено, що податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операцій з поставки для заправки або постачання повітряних суден, що виконують міжнародні рейси для перевезення пасажирів або вантажів за плату.

Відповідно до міжнародної практики, яка стосується фінансово-бухгалтерського обслуговування міжнародних перевезень вантажів та пасажирів, постачання літака за своїм змістом означає здійснення експлуатаційних закупок для технічно-функціональних потреб літаків. Це означає, що слід розуміти під постачанням літаків усі поставки та послуги, які необхідні для виконання міжнародних польотів. Виходячи з цього, податок за нульовою ставкою обчислюється для операцій з продажу товарів, що були вивезені (експортовані) платником податку за межі митної території України. Це відноситься також до поставок для заправки або постачання повітряних суден, які виконують міжнародні рейси, включаючи заправку літаків пально-мастильними матеріалами, навігаційні послуги по забезпеченню прольоту українською територією та зльоту-посадки в українських аеропортах, послуги в аеропортах по наземному обслуговуванню літаків та пасажирів цих рейсів, оренду аеропортових приміщень в частині використання для обслуговування пасажирів міжнародних рейсів, навігаційні та інші послуги, пов'язані з міжнародними польотами, бортове харчування та напої, що забезпечує постачання міжнародних рейсів з перевезення вантажів та пасажирів.

Вказані послуги, продукція, матеріали мають обкладатися за нульовою ставкою ПДВ за умов реєстрації та ведення окремого обліку із здійснення зазначених поставок незалежно від того, в якій валюті проведені розрахунки за такі міжнародні перевезення.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос