Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отчете Центрального комитета профсоюза работников образования и науки Украины за период работы с ноября 2000 года по ноябрь 2005 года и программе основных направлений деятельности профсоюза на 2006 - 2010 годы

Профсоюз работников образования и науки Украины
Постановление от 23.11.2005

ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
VI з'їзд

ПОСТАНОВА

від 23 листопада 2005 року

Про звіт Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України за період роботи з листопада 2000 року по листопад 2005 року та програму основних напрямів діяльності профспілки на 2006 - 2010 роки

Заслухавши і обговоривши звіт Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України, VI з'їзд зазначає, що у звітному періоді ЦК профспілки, організаційні ланки проводили значну роботу для реалізації статутних завдань щодо збереження та забезпечення трудових, соціально-економічних прав і інтересів членів профспілки.

Центральний комітет профспілки, його президія приділяли особливу увагу питанням свідомого ставлення працівників до перебування у профспілці, посилення мотиваційних аспектів для залучення до профспілкового членства. У звітному періоді чисельність Всеукраїнської профспілки зросла на 109,8 тис. членів і нині вона об'єднує 2031,6 тис. працівників освіти та студентів.

Сучасний етап розвитку освітянського профспілкового руху в Україні ґрунтується на принципах соціального партнерства, що втілюється через Генеральну, Галузеву угоди, систему колективних договорів в установах і закладах освіти. Колективні договори укладено в 22,3 тис. освітніх закладів і охоплюють 78,9 відсотка працівників галузі. Галузева угода та колективні договори стають дедалі більш вагомими мотиваційними факторами перебування працівників освіти у профспілці.

ЦК галузевої профспілки брав участь у підготовці пропозицій до проектів законів, Указів Президента України, загальнодержавних програм, нормативно-правових актів, що стосуються галузі освіти. Докладалися зусилля для відображення в них питань, вирішення яких створить передумову для якісної роботи освітян, їх матеріального добробуту, житлово-побутового забезпечення. Результатом проведеної роботи стали позитивні зрушення у фінансуванні галузі.

Забезпечено підвищення в середньому в 2,9 раза посадових окладів педагогічним працівникам, спеціалістам і робітникам установ і закладів освіти та в 2,6 раза - науково-педагогічним працівникам.

Вжиті профспілкою заходи сприяли запровадженню в дію норм ст. 57 Закону України "Про освіту" щодо виплати надбавок за вислугу років, допомоги на оздоровлення, винагороди за сумлінну працю. Розширено коло видів діяльності для зарахування до педагогічного стажу для виплати надбавки за вислугу років. Приведено у відповідність до чинного законодавства розміри доплат за окремі види педагогічної діяльності. Запроваджено ряд додаткових виплат іншим категоріям працівників закладів освіти. Запроваджено доплати за вчені звання професора і доцента. Підвищено оплату праці науково-педагогічних працівників за наукові ступені, вчені звання. Вдосконалено порядок виплати надбавки за стаж наукової роботи та розширено коло працівників, які мають право на такі виплати. Законодавчо врегульовано питання оплати праці науково-педагогічних і наукових працівників національних вищих навчальних закладів. Скасовано обмеження на встановлення розмірів доплат і надбавок працівникам цих закладів.

Опрос