Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно уплаты страховых взносов с сумм вознаграждений за выполнение работ (услуг) в рамках гражданско-правового договора

Пенсионный фонд
Письмо от 16.05.2005 № 5611/04

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.05.2005 р. N 5611/04

У зв'язку з численними зверненнями щодо сплати страхових внесків із сум винагород за виконання робіт (послуг) у межах цивільно-правового договору, які виплачуються фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований, єдиний податки) та відповідно до п. 1.8 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" прирівнюються до найманих осіб, Пенсійний фонд України повідомляє.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон). Виключно цим Законом визначаються платники страхових внесків, порядок їх нарахування та сплати.

Відповідно до частини другої статті 15 та пункту 8 Прикінцевих положень Закону фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований, єдиний податки), визначені платниками страхових внесків у фіксованому розмірі.

На сьогодні розмір такого фіксованого страхового внеску законодавчо не встановлено, а з 31 березня 2005 року Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" поновлено порядок сплати та зарахування до бюджетів і державних цільових фондів сум єдиного та фіксованого податків для суб'єктів малого підприємництва, який діяв до 1 січня 2005 року.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос