Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Примерное положение о профсоюзном представителе

Федерация профсоюзов Украины
Положение от 16.04.2002

РАДА ФЕДЕРАЦІЇ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ РОБОТИ І ВЗАЄМОДІЇ З ГРОМАДСЬКИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

Примірне положення
про профспілкового представника

1. Загальні положення

1.1. Відповідно до статті 1 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" профспілковим представником вважається керівник профспілки, її організації, об'єднання профспілок, профспілкового органу, профорганізатор. Ці особи виконують представницькі функції в обсязі прав і повноважень, наданих їм як виборним профспілковим працівникам законодавством, статутами профспілок, іншими нормативними актами, що приймаються керівними органами профспілок.

1.2. Якщо виборний орган не формується, а зазначені в п. 1.1 особи не обираються, профспілковим представником згідно з Законом може бути інша особа, уповноважена на представництво Статутом або відповідним рішенням профспілкового органу.

1.3. Профспілковий представник може призначатися (обиратися) як в регіоні (АР Крим, область, місто, район, де не утворюються республіканські, обласні, міські, районні комітети (ради) профспілки), так і в первинній профспілковій організації, якщо в ній не обирається профком чи профорганізатор.

1.4. Профспілковий представник працює на постійній основі (при наявності фінансових можливостей) або на громадських засадах.

1.5. Якщо профспілковий представник працює на постійній основі, то ця посада включається до штатного розкладу профспілкового органу, який призначив (обрав) профспілкового представника.

1.6. При необхідності може призначатися (обиратися) один профспілковий представник на кілька регіонів або на кілька первинних профспілкових організацій.

Опрос