Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно методологии применения критериев оценки эффективности управления корпоративными правами государства

Фонд государственного имущества
Письмо от 03.08.2004 № 10-31-10655

ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

ІНСТРУКТИВНИЙ ЛИСТ

від 03.08.2004 р. N 10-31-10655

Щодо методології застосування критеріїв оцінки ефективності управління корпоративними правами держави

Цей інструктивний лист підготовлено з метою надання необхідних методологічних роз'яснень щодо застосування критеріїв оцінки ефективності управління корпоративними правами держави, які були затверджені наказом ФДМУ від 24.06.2004 року N 1241.

Починаючи з 1 жовтня 2004 року, аналіз ефективності управління корпоративними правами держави в господарських товариствах, у статутних фондах яких є державна частка, буде здійснюватися за класифікацією і розподілом за групами, запровадженими згідно критеріїв оцінки ефективності управління корпоративними правами держави, затвердженими наказом ФДМУ від 24.06.2004 року N 1241. З метою відпрацювання методології застосування критеріїв та виявлення "вузьких" місць при здійсненні оцінки ефективності управління корпоративними правами держави за зазначеними критеріями, Фонд запроваджує механізм здійснення оцінки за результатами роботи господарських товариств у першому півріччі 2004 року.

Оцінку ефективності управління корпоративними правами держави відповідно до наказу по всьому масиву господарських товариств, в яких Фонд виступає акціонером (учасником), здійснюють департамент з питань управління корпоративними правами держави у відкритих акціонерних товариствах (Гудзь А. А.) та департамент спільних підприємств, міждержавних майнових відносин та власності за кордоном (Бобровніков О. Ф.). Регіональні відділення Фонду застосовують вказані критерії при оцінці ефективності управління корпоративними правами держави тих господарських товариств, управління якими здійснює відповідне регіональне відділення.

Департамент стратегії управління та обліку корпоративних прав держави (Сачівко А. І.) застосовує результати оцінки при складанні звіту про стан управління корпоративними правами держави за відповідний період (три місяці, півріччя, дев'ять місяців, рік). З цією метою департаменти та регіональні відділення Фонду, які здійснюють оцінку, у 20-ти денний термін після збору фінансово-статистичної звітності згідно наказу ФДМУ від 10.06.2004 року N 1116 надають результати оцінки в паперовому вигляді та на електронну адресу mischenko@spfu.gov.ua для подальшого опрацювання департаменту стратегії управління та обліку корпоративних прав держави (Сачівко А. І.).

I. Механізм оцінки ефективності управління корпоративними правами держави включає в себе:

I. Класифікацію підприємств за групами.

II. Визначення критеріїв оцінки ефективності управління корпоративними правами держави, виходячи з належності до відповідної групи.

III. Застосування цих критеріїв диференційовано кожній групі підприємств.

Опрос