Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно налогового учета операций по уменьшению уставного капитала общества с дополнительной ответственностью

Государственная налоговая администрация
Письмо от 25.02.2010 № 1852/6/15-0516

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.02.2010 р. N 1852/6/15-0516

ДПАУ розглянула лист щодо податкового обліку операцій із зменшення статутного капіталу товариства з додатковою відповідальністю і повідомляє таке.

Статтею 151 Цивільного кодексу України, зокрема, передбачено, що товариством з додатковою відповідальністю є товариство, засноване однією або кількома особами, статутний капітал якого поділений на частки, розмір яких визначений статутом.

До товариства з додатковою відповідальністю застосовуються положення цього Кодексу про товариства з обмеженою відповідальністю, якщо інше не встановлено статутом товариства і законом.

Відповідно до частини першої ст. 144 Цивільного кодексу України статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю складається з вартості вкладів його учасників.

Частиною четвертою цієї статті Цивільного кодексу України встановлено, що якщо після закінчення другого чи кожного наступного фінансового року вартість чистих активів товариства з обмеженою відповідальністю виявиться меншою від статутного капіталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капіталу і зареєструвати відповідні зміни до статуту в установленому порядку, якщо учасники не прийняли рішення про внесення додаткових вкладів. Якщо вартість чистих активів товариства стає меншою від визначеного законом мінімального розміру статутного капіталу, товариство підлягає ліквідації.

Опрос