Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно применения специального режима обложения налогом на добавленную стоимость и пребывания на фиксированном сельскохозяйственном налоге

Государственная налоговая служба Украины
Письмо от 26.03.2013 № 1788/Г/15-33-14

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.03.2013 р. N 1788/Г/15-33-14

Державна податкова служба України розглянула звернення голови асоціації сільгосптоваровиробників Бердянського району від 15.02.2013 р. щодо застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість та перебування на фіксованому сільськогосподарському податку, яке було надіслане дорученням Адміністрації Президента України від 22.02.2013 р. N 22/022389-08, і повідомляє.

Відповідно до підпункту 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) сільськогосподарським товаровиробником є юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власно-виробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства визначений статтею 209 ПКУ. Відповідно до пункту 209.6 статті 209 ПКУ сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Таким чином, основним критерієм для віднесення підприємств до категорії сільськогосподарських є виробництво у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах.

Опрос