Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно возможности физического лица - предпринимателя плательщика единого налога второй группы осуществлять продажу товаров, предоставлять услуги юридическому лицу на общей системе налогообложения

Государственная налоговая служба Украины
Письмо от 07.12.2012 № 6815/0/61-12/23-50.0214

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.12.2012 р. N 6815/0/61-12/23-50.0214

Державна податкова служба України розглянула лист щодо можливості фізичної особи - підприємця платника єдиного податку другої групи здійснювати продаж товарів, надавати послуги юридичній особі на загальній системі оподаткування та повідомляє таке.

Відповідно до ст. 42 Господарського кодексу України підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Відповідно до пп. 2 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

Опрос