Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно корректировки налоговых обязательств в налоговом учете по НДС в связи с изменением цены

Государственная налоговая администрация
Письмо от 29.04.2009 № 3999/6/15-0216

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.04.2009 р. N 3999/6/15-0216

(Витяг)

Відповідно до пп. 4.5.1 ст. 4 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон про ПДВ) якщо після поставки товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за поставкою перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів особі, яка їх надала, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню. Якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а) постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за наслідками податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, та надсилає отримувачу розрахунок відкоригованого значення податку;

б) отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за наслідками такого податкового періоду у разі, якщо він є зареєстрованим як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів (послуг).

Якщо на момент отримання передоплати на підставі укладених договорів (виставлених рахунків) ЗАТ не має документальних доказів від покупців путівок (посередників, інших підприємств чи організацій) щодо наявності права на пільги згідно з пп. 5.1.9 ст. 5 Закону про ПДВ і нараховує податкові зобов'язання з ПДВ на загальних підставах за ставкою 20 %, а при прибутті фізичних осіб віком до 18 років отримує таке підтвердження на підставі свідоцтва про народження дитини або паспорту, то товариство зобов'язане провести коригування податкових зобов'язань у бік їх зменшення.

Опрос