Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Методические рекомендации по составлению плана-графика проведения плановых выездных проверок субъектов хозяйствования

Государственная налоговая администрация
Методические рекомендации, Приказ от 27.07.2010 № 548
Утратил силу

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

Методичні рекомендації щодо складання плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання

Методичні рекомендації втратили чинність
(згідно з наказом Державної податкової адміністрації України
від 1 квітня 2011 року N 190)

1. Загальні положення

Методичні рекомендації щодо складання плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання (далі - Методичні рекомендації) розроблені з метою забезпечення єдиного порядку щоквартального формування плану-графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання (далі - план-графік).

Формування квартального плану-графіка регіональних ДПА здійснюється відповідно до стратегічних напрямів контрольно-перевірочної роботи, визначених на наступний календарний рік, та порядку, встановленого у розділі IV цих Методичних рекомендацій.

Сформований проект плану-графіка узгоджується з територіальними органами Державної контрольно-ревізійної служби, Державної митної служби, Пенсійного фонду України та органами фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 N 619 "Про затвердження Порядку координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів)".

Формування та коригування планів-графіків здійснюється засобами АІС "Облік податків і платежів".

Проекти планів-графіків на наступний квартал подаються регіональними ДПА до ДПА України на затвердження протягом п'яти робочих днів, починаючи з 20 числа останнього місяця поточного кварталу, у вигляді експортного файла з даних регіональних ДПА.

Крім того, регіональні ДПА надають департаментам податкового контролю юридичних осіб, оподаткування фізичних осіб, контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД у паперовому вигляді відповідний розділ проекту плану-графіка та за необхідності - обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка.

При складанні планів-графіків необхідно керуватися вимогами ст. 111 Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-XII "Про державну податкову службу в Україні" із змінами та доповненнями (далі - Закон N 509): планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків згідно з письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік.

Не підлягають включенню до плану-графіка суб'єкти господарювання, дата акта останньої планової перевірки яких припадає на поточний рік.

Крім того, необхідно враховувати вимоги пп. 15.1.1 п. 15.1 ст. 15 Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із змінами та доповненнями у частині граничних термінів визначення податкового зобов'язання платника податків.

2. Визначення стратегічних напрямів контрольно-перевірочної роботи

Опрос