Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отражении в декларации по НДС необлагаемых налогом операций возврата товаров или предоплаты

Государственная налоговая администрация
Письмо от 06.10.2010 № 12659/5/16-1516

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.10.2010 р. N 12659/5/16-1516

Про відображення в декларації з ПДВ неоподатковуваних операцій повернення товарів або передоплати

Державна податкова адміністрація України розглянула лист Національного банку України <...> щодо відображення в податковій декларації з ПДВ операцій повернення товарів або передоплати за непоставлені товари (послуги), операції з поставки яких не підлягають оподаткуванню ПДВ згідно зі статтею 3 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон), і повідомляє.

Відповідно до вимог статті 7 Закону платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з поставки та придбання товарів (послуг), які не є об'єктом оподаткування, при цьому податкові накладні складаються лише для операцій, що оподатковуються і звільнені від оподаткування.

При здійсненні операцій з поставки товарів (послуг), які не є об'єктом оподаткування ПДВ, податкові зобов'язання та податковий кредит у постачальника та покупця відповідно не виникають.

Таким чином, при поставці товарів (послуг), поставка яких не є об'єктом оподаткування ПДВ згідно з п. 3.2 статті 3 Закону, податкова накладна не складається, а при поверненні таких товарів (чи передоплати за товари, послуги) розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної не складається.

Опрос