Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно декларирования доходов, полученных в 2009 году

Государственная налоговая администрация
Письмо от 16.12.2009 № 15514/5/17-0216

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.12.2009 р. N 15514/5/17-0216

Щодо декларування доходів, одержаних у 2009 році

Державною податковою адміністрацією України, з метою контролю за надходженням до місцевих бюджетів податку з доходів фізичних осіб, організовано ряд заходів щодо розширення бази оподаткування, збільшення рівня сплати податків, визначення реальних платників податку, які впливають на базу оподаткування та забезпечення надходжень податку.

Статтею 67 Конституції України визначено, що громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Також, зазначимо, що подання декларації - це не лише конституційний обов'язок кожного громадянина, а й можливість добровільної сплати податків, від рівня якої залежить стан місцевих бюджетів, соціально-економічний розвиток регіонів та добробут громадян.

При цьому головною метою органів державної податкової служби є впровадження ідеології добровільності декларування доходів, взаєморозуміння та формування високої податкової культури громадян.

Процес декларування в Україні проводиться в умовах дії Закону України від 22.05.2003 р. N 889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон)

Декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2009 році, пов'язано з виконанням платниками податку положень Закону, згідно з якими громадяни у відповідних випадках зобов'язані подати річну податкову декларацію.

Обов'язок подання декларації у громадян - платників податку з доходів фізичних осіб виникає у разі отримання ними протягом звітного року різних видів оподатковуваних доходів:

у випадку, якщо при нарахуванні чи виплаті доходів податок не утримувався (пп. 8.1.3 ст. 8 Закону);

якщо доходи були одержані від особи, яка не є податковим агентом (пп. 8.2.1 та пп. 8.2.2 ст. 8 Закону);

якщо громадянин отримував іноземні доходи (пп. 9.9.1 ст. 9 Закону). Іноземний доход - це дохід, відмінний від доходу з джерелом його походження з території України (п. 1.4 Закону).

Одним із важливих етапів процесу декларування є забезпечення належних умов громадянам України, які здійснюють трудову діяльність за межами країни.

Враховуючи вищенаведене, а також те, що на сьогодні значна кількість громадян, які мають постійне місце проживання в Україні і одержують доходи за її межами, не мають можливості особисто подати декларацію, Державна податкова адміністрація України просить посприяти в інформуванні громадян України, які тимчасово працюють за кордоном або в дипломатичних представництвах, про обов'язкове подання ними до податкових органів декларацій, що дасть їм змогу виконати свій конституційний обов'язок - добровільно задекларувати доходи шляхом подання такої декларації поштою до державної податкової інспекції за місцем їх проживання на території України.

Термін подання декларації про доходи, одержані у 2009 році - до 1 квітня 2010 року.

Для декларування громадянами своїх доходів у 2009 році залишається діюча форма декларації згідно з додатком N 1 до Інструкції про прибутковий податок з громадян, затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України від 21 квітня 1993 року N 12 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 9 червня 1993 року за N 64.

 

Заступник Голови 

С. І. Лекарь 

Опрос