Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно права на материальное обеспечение в связи с утратой заработной платы (дохода) вследствие временной утраты трудоспособности (включая уход за больным ребенком, ребенком-инвалидом, больным членом семьи), беременности и родов, ухода за малолетним ребенком

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 11.04.2003 № 3-222/2169

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 11.04.2003 р. N 3-222/2169

Законом України від 18.01.2001 р. N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" передбачено, що право на матеріальне забезпечення у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини мають застраховані особи.

У пункті 3 статті 6 Закону визначено, що особи, які займаються підприємницькою діяльністю (забезпечують себе роботою самостійно), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідно до діючого законодавства.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності листом від 10.05.2002 р. N 01-29-693 надав роз'яснення, що суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які не використовують найману працю та обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів, вважаються застрахованими з дня сплати встановленого розміру податку (єдиного податку), що підтверджується довідкою органу державної податкової служби, у якому платник податку стоїть на обліку, і набувають статусу страхувальника з дня реєстрації в робочому органі Фонду.

У статті 51 Закону визначено, що підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, з вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Допомога при народженні дитини призначається застрахованій особі на підставі заяви про виплату допомоги та свідоцтва про народження дитини, виданого органом реєстрації актів громадського стану. Підставою для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є наказ (розпорядження) роботодавця про надання застрахованій особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною, а для застрахованих осіб, зазначених у частинах 2 та 3 статті 6 Закону, - розпорядження виконавчої дирекції відділення Фонду за місцем їх реєстрації як страхувальників.

Застрахованій особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною (батькові дитини, бабі, дідові, іншому родичу), допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за її заявою та на підставі довідки з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення строку відпустки по догляду за дитиною та виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинено (із зазначенням дати).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос