Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно права на материальное обеспечение в связи с утратой заработной платы (дохода) вследствие временной утраты трудоспособности (включая уход за больным ребенком, ребенком-инвалидом, больным членом семьи), беременности и родов, ухода за малолетним ребенком

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 11.04.2003 № 3-222/2169

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 11.04.2003 р. N 3-222/2169

Законом України від 18.01.2001 р. N 2240-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" передбачено, що право на матеріальне забезпечення у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини мають застраховані особи.

У пункті 3 статті 6 Закону визначено, що особи, які займаються підприємницькою діяльністю (забезпечують себе роботою самостійно), мають право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за умови сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності відповідно до діючого законодавства.

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності листом від 10.05.2002 р. N 01-29-693 надав роз'яснення, що суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які не використовують найману працю та обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів, вважаються застрахованими з дня сплати встановленого розміру податку (єдиного податку), що підтверджується довідкою органу державної податкової служби, у якому платник податку стоїть на обліку, і набувають статусу страхувальника з дня реєстрації в робочому органі Фонду.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос