Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно платы за оформление и выдачу разрешений на размещение объектов торговли

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 10.01.2003 № 2-222/122

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 10.01.2003 р. N 2-222/122

Закон України від 25.06.91 р. N 1251-XII "Про систему оподаткування" визначає загальні принципи побудови системи оподаткування в Україні, види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України, а також права, обов'язки й відповідальність платників податків. У податкових законах з конкретних видів податків (обов'язкових платежів) визначаються платники податків, об'єкти оподаткування, розміри ставок, порядок їхнього обчислення.

До місцевих податків і зборів, визначених статтею 15 Закону України від 25.06.91 р. N 1251-XII "Про систему оподаткування", віднесено місцевий збір - збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг. Пунктом 3 цієї статті передбачено, що місцеві податки і збори (обов'язкові платежі), механізм справляння та порядок їхньої сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.

Згідно зі статтями 18 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 р. N 56-93 "Про місцеві податки та збори" (далі - Декрет), органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок. Перелік місцевих податків і зборів визначено у статті 1 Декрету. Відповідно до статті 17 Декрету, збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі - це плата за оформлення та видачу дозволів на торгівлю у спеціально відведених для цього місцях. Обмеження дії дозволу на розміщення об'єкта торгівлі Декретом не передбачено.

Якщо суб'єкт підприємницької діяльності здійснює торгівлю постійно в одному і тому ж спеціально відведеному для цього місці, то він повинен сплатити збір та одержати дозвіл на весь термін торгівлі, до того часу, поки він буде вважати за потрібне здійснювати торгівлю в цьому місці або поки це місце не ліквідують в установленому законом порядку. Якщо термін дії дозволу не обмежений Декретом, то органи місцевого самоврядування, на думку Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, не мають права самостійно обмежувати дозвіл на право торгівлі будь-якими термінами.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос