Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно заключения коллективного договора

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 20.01.2003 № 2-222/331

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 20.01.2003 р. N 2-222/331

Відповідно до частини 1 статті 17 Закону України від 27.03.91 р. N 887-XII "Про підприємства в Україні", колективний договір повинен укладатися на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або його уповноваженим органом і трудовим колективом або його уповноваженим органом і не може суперечити чинному законодавству України.

У статті 2 Закону України від 01.07.93 р. N 3356-XII "Про колективні договори і угоди" зазначено, що колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях (далі - підприємства) незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи. Отже укладення колективного договору є обов'язковим у випадку використання найманої праці, незалежно від кількості працюючих на підприємстві, в установі, організації.

Водночас варто зазначити, що законодавство не передбачає відповідальності підприємства або його посадових осіб за неукладання колективного договору. Разом з тим зауважимо, що статтею 17 Закону України "Про колективні договори і угоди" встановлено: на осіб, які представляють власників або уповноважені ними органи, профспілки або інші уповноважені трудовим колективом органи, і ухиляються від участі в переговорах щодо укладення, зміни чи доповнень до колективного договору, угоди чи навмисно порушили термін, визначений частиною 3 статті 10 цього Закону, або не забезпечили роботу відповідної комісії у визначені сторонами терміни, накладається штраф до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Вони несуть також дисциплінарну відповідальність аж до звільнення з посади.

Таким чином, зазначимо, що в укладенні колективного договору зацікавлене саме підприємство, зокрема на випадок, якщо необхідно буде довести правомірність включення у валові видатки сум матеріальної допомоги, оформити відпустку робітника за свій рахунок, надати додаткову відпустку за ненормований робочий день тощо.

 

Перший
заступник Голови Комітету
 

 
В. Загородній
 

 

Надруковано:
"Урядовий кур'єр",
N 36, 25 лютого 2003 р.

Опрос