Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отказе в согласовании проекта регуляторного акта

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Решение от 18.03.2011 № 292

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

РІШЕННЯ

від 18 березня 2011 року N 292

Про відмову у погодженні проекту регуляторного акта

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянув:

проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (надалі - проект Закону) та документи, що додаються до нього, подані на погодження листом Держспоживстандарту від 22.12.2010 N 13353-2-4/19.

За результатами здійснення аналізу проекту Закону та відповідного аналізу регуляторного впливу на дотримання вимог статей 4, 5, 7, 8 і 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" встановив:

проектом Закону пропонується затвердити в новій редакції Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" з метою гармонізації його положень з європейськими директивами та документами Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML), які були затверджені після прийняття даного Закону України.

Проте, проект Закону потребує доопрацювання та не може бути погодженим у запропонованій редакції з огляду на те, що розробником не дотримано відповідності даного проекту Наказу статтям 4, 5, 7 і 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" (надалі - Закон) та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року N 308 (надалі - Методика).

Зокрема, вищезазначене стосується наступного.

1. У статті 21, 22 та 23 проекту Закону право на здійснення випробувань та повірки засобів вимірювальної техніки, атестації методик виконання вимірювань та/або вимірювання надається підприємствам та організаціям чи їх окремим підрозділам за рішенням центрального органу виконавчої влади у сфері метрології (далі - ЦОВМ), метрологічних центрів та територіальних органів, головних та базових організацій про їх уповноваження або атестацію на відповідні види діяльності. У разі прийняття рішення про уповноваження або атестацію заявнику видається відповідно свідоцтво про уповноваження або атестацію.

Разом з цим, частиною п'ятою статті 18 проекту Закону передбачено, що головні та базові організації метрологічних служб центральних органів виконавчої влади (далі - головні та базові організації) повинні бути атестовані відповідним центральним органом виконавчої влади за участю національного наукового метрологічного центру.

Опрос