Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отказе в согласовании проекта регуляторного акта

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Решение от 25.10.2010 № 1057

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

РІШЕННЯ

від 25 жовтня 2010 року N 1057

Про відмову в погодженні проекту регуляторного акта

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва у відповідності до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" розглянув проект Повітряного кодексу України /далі - проект Кодексу/, а також документи, що додаються до проекту, надані на погодження листом Міністерства транспорту та зв'язку України від 21.06.2010 N 3261/03/14-10.

За результатами здійсненого аналізу встановлено, що при підготовці та поданні на погодження проекту Кодексу розробником не дотримано вимог статей 4, 5 та 8 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності", а також вимог Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 N 308 "Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта" /далі - Методика/.

Поданий на погодження проект Кодексу потребує доопрацювання з урахуванням пропозицій і зауважень наведених нижче.

1. Проектом Кодексу передбачено, що використання повітряного простору здійснюється на підставі дозволів (наприклад: дозвіл на виконання польотів, дозвіл аеропорту на обслуговування міжнародних польотів, дозвіл на посадку повітряних суден в межах технічних можливостей аеродрому тощо). Зазначені документи у розумінні Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" не є документами дозвільного характеру.

Разом з цим, слід зазначити, що проектом Кодексу передбачено, що на приаеродромній території запроваджується особливий порядок одержання дозволу на будівництво (реконструкцію). Надання дозволу на будівництво (реконструкцію), визначення умов забудови, використання землі і споруд та діяльність, на приаеродромній території здійснюється органами місцевого самоврядування згідно з чинним законодавством та за погодженням з експлуатантом аеродрому та урядовим органом з питань цивільної авіації та Міністерством оборони України (наприклад, статті 73, 80 проекту Кодексу тощо).

Проте, згідно з Прикінцевими положеннями Закону України від 16.09.2008 N 509-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" з 15.04.2009 дозвіл на будівництво скасовано.

У зв'язку з чим, редакцію проекту Кодексу в частині правового регулювання надання дозволів на будівництво (реконструкцію) на приаеродромній території та території аеропортів доцільно узгодити з нормами спеціальних законів у сфері будівництва.

А в разі визнання головним розробником за доцільне запровадження нового документа дозвільного характеру необхідно враховувати основні вимоги, встановлені частиною першою статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", а саме: що виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються:

Опрос