Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно предоставления разъяснений по некоторым вопросам продления договора аренды государственного (коммунального) имущества

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 16.02.2010 № 1809

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 16.02.2010 р. N 1809

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянув лист щодо надання роз'яснень з деяких питань продовження договору оренди державного (комунального) майна та в межах компетенції повідомляє.

Згідно із нормами статті 764 Цивільного кодексу України, якщо наймач (орендар) продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму (оренди), то, за відсутності заперечень наймодавця (орендодавця) протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений цим договором.

Враховуючи те, що у даному випадку йдеться про державне майно, крім Цивільного кодексу, слід звернутися також і до спеціальних норм, які закріплені в Законі України "Про оренду державного та комунального майна".

Так, відповідно до частини другої статті 17 Закону України "Про оренду державного та комунального майна", у разі відсутності заяви однієї із сторін про припинення або зміну умов договору оренди протягом одного місяця після закінчення терміну дії договору він вважається продовженим на той самий термін і на тих самих умовах, які були передбачені договором.

Із змісту наведених правових норм випливає, що по закінченні строку договору оренди він може бути продовжений на такий самий строк, на який цей договір укладався, за умови, якщо проти цього не заперечує орендодавець. При цьому заперечення мають бути висловлені протягом одного місяця після закінчення строку договору. 

Виходячи із змісту звернень та наданих до них документів, строк дії договору оренди закінчився 21.12.2008 р., а лист регіонального відділення Фонду державного майна України по Запорізькій області про припинення терміну дії договору оренди датований 19.01.2009 р.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос