Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предоставлении разъяснения [относительно наименования предприятия, учредителем которого выступает общественная организация]

Государственный комитет Украины по вопросам регуляторной политики и предпринимательства
Письмо от 17.11.2009 № 14118

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 17.11.2009 р. N 14118

Про надання роз'яснення

На Ваше звернення щодо найменування підприємства, засновником якого виступає громадська організація повідомляємо наступне.

Відповідно до статті 24 Закону України "Про об'єднання громадян" з метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством.

Згідно з частиною третьою статті 63 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) залежно від способу утворення (заснування) та формування статутного фонду в Україні діють підприємства унітарні та корпоративні.

Відповідно до статті 112 ГКУ підприємством об'єднання громадян, релігійної організації є унітарне підприємство, засноване на власності об'єднання громадян (громадської організації, політичної партії) або власності релігійної організації для здійснення господарської діяльності з метою виконання їх статутних завдань.

Організаційно-правові форми, в яких повинні діяти зазначені вище підприємства, визначені Класифікацією організаційно-правових форм господарювання Державного класифікатора України, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.05.2004 N 97 (далі - Класифікація), яка розроблена згідно з вимогами норм ГКУ та відповідно до якої подібні утворення мають організаційно-правову форму "підприємство об'єднання громадян (релігійної організації, профспілки)".

Таким чином, підприємство об'єднання громадян за способом утворення є унітарним підприємством та має організаційно-правову форму, визначену Класифікатором, а саме, "підприємство об'єднання громадян (релігійної організації, профспілки)".

Слід зауважити, що згідно з абзацом сьомим вступної частини Класифікації наявність у назві класифікаційної позиції наведеної у дужках альтернативної частини назви визначає можливі варіанти застосування даної організаційно-правової форми.

 

Заступник Голови 

С. І. Третьяков 

Опрос